(ENS) Chone Shmeruk, Legenda o Esterce w literaturze jidysz i polskiej. Studium z dziedziny wzajemnych stosunków dwóch kultur i tradycji, br.

Dostępność: na wyczerpaniu
Cena w innych sklepach: 22,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Przełożyła Monika Adamczyk-Grabowska
 
Publikacja powstała dla zachowania pamięci o wspólnej przeszłości Żydów i Polaków, wspierania polsko - żydowskiej współpracy kulturalnej oraz organizowaniu wymiany uczonych i studentów.
Oddawana do rąk Czytelnika Legenda o Esterce w literaturze jidysz i polskiej otwiera serię wydawniczą My, Żydzi Polscy. Publikacjom serii patronuje Fundacja Dziedzictwo im. Chone Shmeruka, powstała dla zachowania pamięci o wspólnej przeszłości Żydów i Polaków, wspierania polsko-żydowskiej współpracy kulturalnej oraz organizowania wymiany uczonych i studentów. Pomysłodawca i patron Fundacji, światowej sławy historyk kultury i literatury jidysz, niegdyś student Uniwersytetu Warszawskiego, później zaś profesor Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie, podejmuje w książce problematykę związków kultury polskiej i żydowskiej. Jego pionierskie studium na temat obecności legendy o miłości króla Kazimierza do pięknej Esterki w obu bliskich sobie, a jednocześnie dalekich tradycjach, odkrywa przed nami rozmaite interpretacje tego podania ujawniając wzajemne uprzedzenia i więzi, stereotypy i fascynacje.
Kolejne tomy serii zaprezentują wybitne prace dotyczące kultury i historii Żydów polskich powstałe w różnych krajach i językach.

Rok wydania: 2000
Wydanie pierwsze
Format 132 x 210 mm
Liczba stron: 154
Oprawa miękka
ISBN 83-88164-05-8
Cena katalogowa  22 zł
Ilustrację na okładkę wybrała oraz znak serii opracowała: Katarzyna Nalepa

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl