(ENS) Doris Bachmann-Medick, Cultural Turns. Nowe kierunki w naukach o kulturze

Dostępność: na wyczerpaniu
Cena w innych sklepach: 70,00 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Przełożyła Krystyna Krzemieniowa

Doris Bachmann-Medick, doktor filozofii, specjalistka z zakresie literaturoznawstwa i nauk o kulturze. Pracuje jako Permanent Senior Research Fellow w International Graduate Centre for the Study of Culture (GCSC) przy Uniwersytecie w Gieβen.
Książka Doris Bachmann-Medick  jest przejrzystym  przeglądem porządkującym dzisiejsze pole badań nad kulturą.
Przemiany w obszernym polu kulturoznawstwa i, szerzej, humanistyki od drugiej połowy ubiegłego wieku mają charakter nie tylko kolejnych „zwrotów” - od lingwistycznego  „megazwrotu” począwszy – to przewrót lub wręcz rewolucja. Każdy  kolejny zwrot akcentuje te aspekty i wymiary praktyk kulturowych, które były dotąd stłumione i marginalizowane, każdy też oferuje nowy zestaw metafor i narzędzi badawczych.
Autorka skupia uwagę na trendach rozwojowych oraz na dyskusjach wokół pojęcia kultury - popkultury, mediów i komunikacji, globalizacji. Stosuje nowe, kompleksowe metody badawcze w odniesieniu do antropologii historycznej, historii ruchów  feministycznych, zmian pokoleniowych i płciowości, wreszcie tego, co nazywamy New Historicism. Książką tą Autorka  inicjuje dyskurs teoretyczny (w tym metodologiczny) na wyższym poziomie abstrakcji.

 

Seria: DISCIPLINAE 6
 

Rok wydania: 2012
Wydanie pierwsze
Format 130x210 mm
Liczba stron: 504
Oprawa twarda
ISBN 978-83-7737-040-7
Cena katalogowa 70 zł
Projekt okładki i stron tytułowych: Ireneusz Sakowski

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl