(ENS) Gérard Raulet, Filozofia niemiecka po 1945

Dostępność: na wyczerpaniu
Cena w innych sklepach: 70,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Przełożył Adam Dziadek
 
Gérard Raulet, profesor Paryskiej Sorbony, autor wielu prac z historiozofii i filozofii politycznej ostatnich trzech stuleci.
 
Książka Rauleta jest syntetycznym zarysem filozofii niemieckiej ostatnich sześćdziesięciu lat i zarazem dialogiem  z nią.
 
W Polsce od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku wydano wiele przekładów dzieł współczesnych myślicieli niemieckich.Brak jednakopracowania, które w sposób syntetyczny wyjaśniałoby, jak się te dzieła sytuują na mapie nurtów powojennej myśli. Podręcznik Rauleta w sposób perfekcyjny tę lukę wypełnia.Jest kompetentną rekonstrukcją wielogłosowego dyskursu filozoficznego  kraju wcześniej znanego jako „ojczyzna poetów i myślicieli”, którego atmosferę po roku 1945 naznacza trauma odpowiedzialności za przeszłość, poczucie odpowiedzialności za przyszłość oraz podanie  w wątpliwość swojej wcześniejszej koncepcji Bildung i ponadczasowej kultury.
 
Stanowi doskonały, porządkujący przewodnik po udostępnionych już polskiemu czytelnikowi licznych przekładach dzieł niemieckich filozofów współczesnych -pokazuje, jak systemy te wpisują się w ogólny ruch myśli i w powiązane z nimi zagadnienia intelektualne i polityczne. 
 
Opracowanie - napisane językiem bogatym, a zarazem komunikatywnym -  nie jest obarczone gęstwą szczegółów. Autor wychwytuje najbardziej żywotne idee oraz daje komentarze ułatwiające czytelnikowi orientację w splątanych kierunkach i  wątkach niemieckiej myśli filozoficznej ostatniego półwiecza.
 
 
Seria: Disciplinae  7
 

Rok wydania: 2013
Wydanie pierwsze
Format 130x208 mm
Liczba stron: 512
Oprawa twarda
ISBN 978-83-7737-008-7
Cena katalogowa 70 zł
Projekt okładki i stron tytułowych: Ireneusz Sakowski

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl