Georg Simmel, Pisma socjologiczne

Dostępność: na wyczerpaniu
Cena w innych sklepach: 45,50 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Wybór, opracowanie i wprowadzenie Heinz-Jürgen Dahme i Ottheim Rammsted, wstęp do wydania polskiego Jerzy Szacki, przełożyła Małgorzata Łukasiewicz

 

Niniejszy zbiór tekstów ma udostępnić szerszej publiczności socjologiczne dzieło Simmla. Wybór uwzględnia nieznane teksty z kręgu prac socjologicznych, ale stara się też – przedstawiając teksty już znane – pokazać Simmla-teoretyka społeczeństwa, tak jak się przedstawia w pracach z teorii społecznego zróżnicowania i analizach nowoczesności. Ten wymiar socjologii Simmla bywa często przeoczany lub zapominany, do czego przyczyniła się etykietka „socjologii formalnej” i recepcja prac przynależnych do odnośnej dziedziny.

Przedmiotem socjologii jest wzajemność oddziaływania jako podstawowy rys stosunków społecznych oraz formy takich wzajemnych oddziaływań. Tematem nie jest już – jak w dawniejszej socjologii – społeczeństwo, ale procesy uspołecznienia, zachodzące zarówno w małych grupach, jak w społecznych zbiorowościach, oraz pomiędzy nimi. Podkreślając procesualny aspekt stosunków społecznych Simmel rozsadza statyczną wizję społeczeństwa i dynamizuje perspektywę socjologiczną.

                                                                                               Z Wprowadzenia

 

Seria: BIBLIOTEKA MYŚLI SOCJOLOGICZNEJ, nr 6

Rok wydania: 2008
Wydanie pierwsze
Format książki 130x208 mm
Liczba stron: 464
Oprawa twarda
ISBN 978-83-7459-041-9
Cena  katalogowa 45,50 zł
Projekt okładki i stron tytułowych: Ireneusz Sakowski

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl