Producent
Cena
-
od
do
Spółdzielczość jako organizacja gospodarcza w II RP. Wybór pism
Wybór, wprowadzenie i redakcja naukowa Filip Karol Leszczyński
Wybór pism, który oddajemy w ręce Czytelników, stanowi świadectwo pragmatyzmu, a także głębokiej wrażliwości społecznej polskich spółdzielców okresu międzywojennego. Zawarta w nich idea kooperacji jest pozytywną opowieścią łączącą różne strony sporu politycznego.
Miło nam poinformować, że w XIV edycji (2018) konkursu Krajowej Rady Spółdzielczej na najlepszą pracę badawczą poświęconą ruchowi spółdzielczemu Pan Filip Karol Leszczyński otrzymał Nagrodę I Stopnia za pracę badawczą Spółdzielczość jako organizacja gospodarcza w II RP. Wybór pism.
Dostępność: na wyczerpaniu
Stanisław Wojciechowski, Wybór pism spółdzielczych
Wybór, wstęp i opracowanie Kamil Piskała
Prezydent Rzeczypospolitej (1922-1926) i profesor pierwszej w Polsce Katedry Spółdzielczości wierzył, że w kooperatywach dokonuje się oddolna rewolucja moralna, z której wyłoni się nowe, sprawiedliwe i pracowite społeczeństwo.
Dostępność: średnia ilość
Stefan Czarnowski, Listy do Henri Huberta i Marcela Maussa (1905-1937); Lettres à Henri Hubert et à Marcel Mauss (1905-1937)
Redakcja naukowa Kornelia Kończal & Joanna Wawrzyniak
Wydanie dwujęzyczne! Listy w oryginale francuskim i w przekładzie, opatrzone wyczerpującymi przypisami i znakomitym posłowiem. Ilustracje, w tym portrety bohaterów i faksymile listów.
Dostępność: średnia ilość
W kręgu Spółdzielczego Instytutu Naukowego 1919-1939. Wybór pism
Wybór, wprowadzenie i redakcja naukowa Adam Piechowski
Niniejsza antologia prezentuje przykłady prac powstałych w kręgu SIN, które obrazują dyskusje toczone w tamtych latach w środowisku spółdzielczym, a zarazem mogą być szczególnie interesujące dla współczesnego czytelnika w kontekście obecnych problemów ruchu spółdzielczego w Polsce.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wymiar sprawiedliwości w Unii Europejskiej
Podstawowe parametry dla Polski i pozostałych krajów
Redakcja naukowa Andrzej Siemaszko
Autorzy: Beata Gruszczyńska, Roman Kulma, Marek Marczewski, Andrzej Siemaszko
Pod względem liczebności kadry sędziowsko-prokuratorskiej stanowimy w Unii Europejskiej prawdziwe mocarstwo. Z uwagi na to powinniśmy mieć bodaj najsprawniejszy wymiar sprawiedliwości w Unii Europejskiej. Jest on jednak nadal nieefektywny.
Dostępność: średnia ilość
Z dziejów afektu penalnego
Redakcja naukowa Jarosław Utrat-Milecki
Opracowanie Z dziejów afektu penalnego stanowi trzeci tom serii Kultury Penalne. Tom ten ma wprowadzić „głębię” strategiczną do zarysowanego w tomie drugim nowego ujęcia polityki kryminalnej.
Dostępność: na wyczerpaniu
Zbigniew Skarżyński, Bójka i pobicie w polskim prawie karnym PRODUKT NIEDOSTĘPNY
Dane statystyki policyjno-prokuratorskiej; Środki karne stosowane wobec sprawców; Charakterystyka bójek i pobić; Charakterystyka sprawców bójek i pobić; Charakterystyka osób pokrzywdzonych; Orzecznictwo sądowe
Dostępność: brak towaru
Zofia Chyra-Rolicz, Między prywatą a wspólnym dobrem. Stosunek państwa i sił politycznych do spółdzielczości w II i III Rzeczypospolitej
W III Rzeczypospolitej rola spółdzielczości w gospodarce narodowej została znacznie zmarginalizowana. W toczącej się grze różnych interesów tworzone przez pokolenia rodzime „dobro wspólne” nie doczekało się wsparcia i udziału w budowaniu nowej jakości życia społeczeństwa.
Dostępność: na wyczerpaniu
Żydowski ruch spółdzielczy w Polsce w pierwszej połowie XX wieku. Ideologia i praktyka społeczna"
Wybór, wstęp i opracowanie Piotr Kendziorek
Pierwsza monografia dotycząca żydowskiego ruchu spółdzielczego i obecności syjonistycznych idei kooperatywnych w Polsce pierwszej połowy XX wieku, a zarazem pierwszy wybór źródeł na ten temat.
Dostępność: na wyczerpaniu