Książki opatrzone skrótem (ENS) przed autorem lub tytułem prosimy zamawiać i opłacać osobno.
Książki opatrzone skrótem (ENS) przed autorem lub tytułem prosimy zamawiać i opłacać osobno.
... zakładamy, że istnieją dwie rzeczywistości ‒ rzeczywistość jawna, widoczna, oficjalna, ale pozorna oraz rzeczywistość ukryta, nieformalna, złowroga, ale o wiele bardziej realna i mająca faktyczny wpływ na nasze życie ...
Dostępność: średnia ilość
Edukacja jest dobrem, które leży w zasięgu naszej mocy i za które jesteśmy odpowiedzialni. Jest rzeczą publiczną, jest sprawą, która powinna nas obchodzić, jest częścią naszego wspólnego świata, która domaga się naszej troski.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 3 dni
W latach 1960-1990 w kapitalizmie dokonała się gruntowna transformacja polegająca na odejściu od wielkich, zintegrowanych struktur na rzecz form organizacyjnych opartych na modelu sieci. Dlaczego tak radykalna zmiana ‒ która wprawdzie oferuje niektórym kategoriom pracowników kreatywność i autonomię, ale jednocześnie zepchnęła całe rzesze ludzi w prekariat ‒ dokonała się bez większego protestu społeczeństwa?
Dostępność: duża ilość
Stéphane Beaud, Michel Pialoux, Powrót do kwestii robotniczej
Przełożyła Katarzyna Marczewska
Redakcja naukowa Małgorzata Jacyno
Klasa robotnicza w takiej postaci, jaka się ukształtowała w XIX wieku — jako „stały punkt odniesienia, centralny problem, zdolny długotrwale mobilizować umysły i serca” — przestała istnieć. Co pozostało z tej „klasy”?
Dostępność: duża ilość
Książka daje wgląd w życie niewielkiej społeczności mieszkającej w wyodrębnionej przestrzeni, która przez dziesiątki lat w zmieniających się warunkach zewnętrznych wytworzyła własny społeczny mikroświat.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Informacja to nie komunikacja. To komunikacja, a nie informacja stanowi dziś prawdziwe wyzwanie. Informacje już nie wystarczają, aby zaistniała komunikacja
Dostępność: średnia ilość
Wspólnie z autorką pochylamy się z jednej strony nad odmiennością społeczności LGBT+, a z drugiej – nad dystansem społecznym, aż nazbyt bezpardonowo manifestowanym wobec osób nieheteronormatywnych w Polsce, i to w czasach, kiedy w całym świecie euro-amerykańskim mamy do czynienia z wielką zmianą postaw.
Dostępność: brak towaru
Wojciech Burszta, Anna Jawor, Mirosław Pęczak, Michał Rauszer, Piotr Zańko
An Ethnography of Memory of the People’s Republic of Poland
Everyday Culture in Postwar Poland 1956–1989
Translated by Jędrzej Burszta
Our perspective refers not to the experience of a witness of history, understood as a sequence of significant events, but rather simply to the everyday life of people who lived in socialist Poland.
Dostępność: na wyczerpaniu
Studia zawarte w monografii ukazują społeczności dwóch wyludniających się, peryferyjnych miasteczek: Murafy na ukraińskim Podolu, gdzie wśród prawosławnych zamieszkują od wieków rzymscy katolicy, oraz Białego Boru, gdzie po drugiej wojnie światowej osiedlono deportowanych z Bieszczad grekokatolików.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 3 dni