Książki opatrzone skrótem (ENS) przed autorem lub tytułem prosimy zamawiać i opłacać osobno.
Książki opatrzone skrótem (ENS) przed autorem lub tytułem prosimy zamawiać i opłacać osobno.
Przełożył Marcin Frybes
Kryzys pierwszej dekady XXI w. ujawnił się wprawdzie w obszarze gospodarki, jednak nie ogranicza się do zjawisk natury ekonomicznej. Ma wymiar społeczny, polityczny, kulturowy. Tylko socjologia może ukazać te pozaekonomiczne aspekty kryzysu, niezwykle istotne do jego objaśnienia.
Dostępność: na wyczerpaniu
Przełożyła Alina Kapciak
Zainteresowania Kaufmanna są wyraźnie sprecyzowane: można je nazwać mikrosocjologią, socjologią jednostki, a także socjologią diady, czyli pary, i tego, co dzieje się między ludźmi – zwłaszcza między dwojgiem ludzi.
Dostępność: średnia ilość
Cywilizacja współczesna jest niejednoznaczna, skomplikowana, wieloaspektowa i niepewna; jest atrakcyjna, ale bywa i odpychająca; jest stworzona przez człowieka, lecz często odnosi się wrażenie, że pragnie nad nim zapanować, przyczyniając się do wielu problemów.
Dostępność: brak towaru
Przełożyła Katarzyna Marczewska
Rekonstrukcja wzorów i zachowań związanych z pierwszą fazą kontaktów miłosnych pokazuje ich ścisłe powiązanie z daną kulturą, z obyczajowością klas i warstw społecznych, z religią i jej nakazami/zakazami, z rolami przypisywanymi kobietom i mężczyznom w danej kulturze i z ich miejscem w społeczeństwie.
Dostępność: brak towaru
Profesor zwyczajny dr hab. Piotr Winczorek wykłada na Wydziale Prawa i Administracji UW oraz w Wyższej Szkole Administracji w Ostrołęce. Jest autorem wielu opracowań naukowych i dydaktycznych z zakresu teorii prawa, nauki o państwie i prawa konstytuc...
Dostępność: brak towaru
Przełożyła Katarzyna Marczewska
Obraz magii w wioskach francuskiej prowincji pokazany jest tu na tle kulturowym regionu. W książce został utrwalony szkic poczynań ludzi ścierających się z codziennością i skazanych niejako na rozwiązywanie jej problemów za pomocą dawnych sposobów, w tym także magii.
Dostępność: brak towaru
Redakcja naukowa Maria Jarosz
Trudno przecenić wagę instytucji w obszarze współczesnego państwa, które powinno gwarantować rządy prawa, wolność jednostki, reprezentację społeczeństwa, zwłaszcza parlamentarną, ochronę własności prywatnej itd. Tymczasem polskie instytucje funkcjonują w sposób daleki od ideału, co więcej, ich dysfunkcjonalność rośnie.
Dostępność: średnia ilość
Przekład opracowali Kamila Najdek, Michał Herer, Zbigniew Zwoliński
Pracę nad mitem – ze względu na jej wyjątkowe walory poznawcze, na szeroką dyskusję, jaką wywołała, na liczne do niej odwołania w światowej humanistyce oraz na rezonans wykraczający poza ramy filozofii akademickiej – należy zaliczyć do klasycznych dz...
Dostępność: duża ilość
Proces kontaktu a przetrwanie kultur indiańskich w Amazonii
Obszary zajmowane przez społeczności izolowane to „peryferia peryferii”, a zamieszkujący je ludzie nie mają pojęcia o podziale świata na centra i peryferie, o mechanizmach setek lat podbojów i kolonizacji, które doprowadziły do tego, że ich ziemia stała się częścią terenów państw narodowych.
Dostępność: średnia ilość