



Producent
Cena
-
od
do
Bruno Latour Zamieszkać na Ziemi

Bruno Latour
Zamieszkać na Ziemi
Żyjemy na warstwie patyny, na pokrywającej glob ziemski cienkiej skórce grubości kilku kilometrów, nazywanej przez niektórych naukowców „strefą krytyczną”.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5 dni
Dzieci z nie-miejsc. Kiedy doświadczenie staje się opowieścią. T-1 i 2 Redakcja naukowa Anna Witeska-Młynarczyk, Ewa Maciejewska-Mroczek, Anna Krawczak

Książka powstała w efekcie badań naukowych dotyczących rodzin adopcyjnych i zastępczych. W takich rodzinach wychowują się dzieci, które nie mogą mieszkać ze swoimi pierwszymi, biologicznymi rodzinami; tymi, w których przyszły na świat.
Dostępność: brak towaru
Wysyłka w: 3 dni
Józef Obrębski, Macedonia 1: Giaurowie Macedonii. Opis magii i religii pasterzy z Porecza na tle zbiorowego życia ich wsi

Przedmiotem książki jest etnograficzny opis systemu magiczno-religijnego niewielkiego ludu bałkańskiego, zamieszkującego górską kotlinę Porecza — kraju położonego w masywach górskich północno-zachodniej Macedonii, w zachodniej części Półwyspu Bałkańskiego.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
Cywilizowanie dzieci? Społeczno-kulturowe badania dzieciństwa w perspektywie teorii Norberta Eliasa Redakcja naukowa Zofia Boni, Marta Rakoczy

Cywilizowanie dzieci? Społeczno-kulturowe badania dzieciństwa w perspektywie teorii Norberta Eliasa
Redakcja naukowa Zofia Boni, Marta Rakoczy
Cywilizowanie dzieci to swoiste projektowanie dzieci za pomocą norm, wzorców i wartości uważanych w określonych momentach kulturowo-historycznych za pożądane.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5 dni
Luc Boltanski Śledztwa i spiski

... zakładamy, że istnieją dwie rzeczywistości ‒ rzeczywistość jawna, widoczna, oficjalna, ale pozorna oraz rzeczywistość ukryta, nieformalna, złowroga, ale o wiele bardziej realna i mająca faktyczny wpływ na nasze życie ...
Dostępność: średnia ilość
Luc Boltanski, Ève Chiapello Nowy duch kapitalizmu

W latach 1960-1990 w kapitalizmie dokonała się gruntowna transformacja polegająca na odejściu od wielkich, zintegrowanych struktur na rzecz form organizacyjnych opartych na modelu sieci. Dlaczego tak radykalna zmiana ‒ która wprawdzie oferuje niektórym kategoriom pracowników kreatywność i autonomię, ale jednocześnie zepchnęła całe rzesze ludzi w prekariat ‒ dokonała się bez większego protestu społeczeństwa?
Dostępność: duża ilość
Stéphane Beaud, Michel Pialoux, Powrót do kwestii robotniczej Przełożyła Katarzyna Marczewska Redakcja naukowa Małgorzata Jacyno

Stéphane Beaud, Michel Pialoux, Powrót do kwestii robotniczej
Przełożyła Katarzyna Marczewska
Redakcja naukowa Małgorzata Jacyno
Klasa robotnicza w takiej postaci, jaka się ukształtowała w XIX wieku — jako „stały punkt odniesienia, centralny problem, zdolny długotrwale mobilizować umysły i serca” — przestała istnieć. Co pozostało z tej „klasy”?
Dostępność: duża ilość
Dominique Wolton, Informacja i komunikacja

Informacja to nie komunikacja. To komunikacja, a nie informacja stanowi dziś prawdziwe wyzwanie. Informacje już nie wystarczają, aby zaistniała komunikacja
Dostępność: średnia ilość
Józef Obrębski, Macedonia 2: Czarownictwo Porecza Macedońskiego. Mit i rzeczywistość u Słowian Południowych.

W skład II części Macedonii wchodzą monografie Józefa Obrębskiego Czarownictwo Porecza Macedońskiego oraz Mit i rzeczywistość u Słowian Południowych, zrekonstruowane z materiałów archiwalnych. Znajduje się tu również bogaty korpus źródeł ustnych (w oryginalnej wersji macedońskiej i polskim przekładzie), w tym rzadkie teksty epickie i liryczne, a także studium Struktura społeczna i rytuał we wsi macedońskiej – jedyna praca dotycząca kultury Porecza, jaką Obrębski napisał po drugiej wojnie światowej, adresując ją do amerykańskiej publiczności antropologicznej.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
Lucien Karpik Ekonomia jednostkowości

Lucien Karpik
Ekonomia jednostkowości
przełożyła Agnieszka Karpowicz
redakcja naukowa Małgorzata Jacyno
Rzeczy i zjawiska jednostkowe, nieobjęte odpowiednią konceptualizacją i zagubione wśród produktów różnorodnych, muszą pozostawać niewidzialne.
Dostępność: duża ilość
Socjologia stosowana. Tradycje naukowe polskiego kooperatyzmu XX wieku Redakcja naukowa Bartłomiej Błesznowski i Aleksandra Bilewicz

Socjologia stosowana. Tradycje naukowe polskiego kooperatyzmu XX wieku
Redakcja naukowa Bartłomiej Błesznowski i Aleksandra Bilewicz
Próba przybliżenia splotu idei spółdzielczości i socjologii, a więc styku nauki i praktyki, na gruncie polskim.
Dostępność: duża ilość
(ENS) Michela Marzano, Oblicza lęku

Przełożyła Zofia Chojnacka
Książka Oblicza lęku jest znakomitą analizą zjawiska strachu we współczesności, które jak dotąd nie doczekało się szerszej analizy. Lęk jest plagą naszego wieku i jednym z najważniejszych elementów kształtujących ludzką codzienność - jest wszechobecn...
Dostępność: duża ilość
(ENS) Odo Marquard, Aesthetica i anaesthetica. Rozważania filozoficzne, seria TERMINUS, t. 46, br.

Przełożyła Krystyna Krzemieniowa
"Co przychodzi po postmodernie? Ja sądzę, że moderna. Formuła "postmoderna" jest hasłem albo antymodernistycznym, albo pluralistycznym. Jako hasło antymodernistyczne byłoby niebezpieczną iluzją: odrzucenie świata nowoczesnego nie jest przecież czymś ...
Dostępność: na wyczerpaniu
Baudoin Dupret, Prawo w naukach społecznych

Przełożyła Joanna Stryjczyk
Prawo to jedna z ważniejszych form porządkowania relacji społecznych. Z tego powodu stanowi przedmiot opracowań filozoficznych, reprezentujących wiele rozmaitych doktryn i technik, proponujących wykorzystanie różnych narzędzi w dziedzinie życia społecznego. Powstanie nauk społecznych doprowadziło do tego, że na prawo zaczęto patrzeć z innego miejsca; stało się ono nie tylko źródłem prawowitości czy instrumentem normatywnym, lecz także przedmiotem refleksji socjologicznej, antropologicznej i językoznawczej.
Dostępność: duża ilość
PRODUKT NIEDOSTĘPNY - Marc Bloch, Dziwna klęska

Przełożyła Katarzyna Marczewska
W Dziwnej klęsce, pisanej pod wrażeniem przegranej Francji w 1940 roku, Bloch dokonuje bilansu politycznego, w którym rozprawia się z elitami wojskowymi i społecznymi swego kraju, analizując jednocześnie mechanizmy egoistycznej postawy wszystkich warstw społeczeństwa francuskiego.
Dostępność: brak towaru
Steven Lukes, Durkheim. Życie i dzieło

Przełożyły Ewa Klekot i Ewa Szul-Skjoeldkrona
Monografia Stevena Lukesa jest uważana za najlepszą książkę o Durkheimie, za dzieło podstawowe, referencyjne. Zawiera gruntowną analizę socjologii Durkheima, powiązaną z jego biografią, ale co ważniejsze – z szerszym kontekstem intelektualnym, kulturowym i społecznym.
Dostępność: na wyczerpaniu
Zespół Turnera. Głosy i doświadczenia. t.1. Książka dla dzieci, t.2

Redakcja naukowa Ewa Maciejewska-Mroczek, Magdalena Radkowska-Walkowicz, Maria Reimann
Zespół Turnera. Głosy i doświadczenia, t.1
Autorki przedstawiają analizę społecznego konstruowania kobiecości, „idealnego” obrazu ciała, ról przypisanych do płci, znaczenia macierzyństwa, pokazują, kiedy te dominujące konstrukcje mają znaczenie, a kiedy są podważane.
Magdalena Radkowska-Walkowicz, Maria Reimann
Zespół Turnera. Głosy i doświadczenia Książka dla dzieci, t.2
W naszej książce zajmujemy się tym, jak kobietom z zespołem Turnera, o których można powiedzieć, że stanowią jakąś mniejszość, żyje się w naszej kulturze, czyli w Polsce na początku XXI wieku.
T.1 i T.2 sprzedawane w komplecie
Dostępność: duża ilość
(ENS) Agnieszka Kampka, Debata publiczna. Zmiany społecznych norm komunikacji

Debata publiczna to dzisiaj temat palący, budzący żywe emocje. Kontrowersje wywołuje zwłaszcza jakość debaty publicznej oraz kwestie jej dopuszczalnych reguł. Widoczny jest rozdźwięk pomiędzy społecznymi oczekiwaniami wobec debaty a jej codzienną praktyką.
Dostępność: duża ilość