Książki opatrzone skrótem (ENS) przed autorem lub tytułem prosimy zamawiać i opłacać osobno.
Książki opatrzone skrótem (ENS) przed autorem lub tytułem prosimy zamawiać i opłacać osobno.
Redakcja naukowa Maria Jarosz
Polska wykazuje ostatnio wysoką, choć malejącą, dynamikę wzrostu PKB. Gdybyśmy jednak wzięli pod uwagę stopień nierówności ekonomicznych i społecznych, to obraz naszego kraju rysowałby się znacznie gorzej.
Dostępność: na wyczerpaniu
Autorka analizuje kategorie kultury, a zwłaszcza relacje między kulturą „wysoką”, uczoną a ludową, masową, która przekształcając się w popkulturę ery technizacji i globalizacji, zatraca swą dawną pozytywną misję.
Dostępność: brak towaru
Współpraca Barbara Bańkowska
Podręcznik jest całościowym ujęciem rozwoju planowania miast polskich w ciągu ostatnich stu lat. Okres ten był czasem kształtowania się nowych idei, metod i technik gospodarowania przestrzenią miast nie tylko w Polsce ale i na całym świecie – stopnio...
Dostępność: duża ilość
Opracowała Mirosława Chuda
Książka Wojciecha Chudego jest zbiorem tekstów zmarłego przed trzema laty lubelskiego filozofa, który w swoich pracach systematycznie wracał do Hegla w przekonaniu, że zrozumienie miejsca jego koncepcji w nowożytnym (pokartezjańskim) nurcie filozofii...
Dostępność: na wyczerpaniu
Przełożyła Krystyna Krzemieniowa
Ralf Konersmann należy do najaktywniejszych humanistów średniego pokolenia w Niemczech. Oficyna Naukowa wydała ostatnio jego Filozofię kultury. Wprowadzenie , w której w oryginalny i systematyczny sposób wykłada swoją koncepcję pojęcia kultury jako p...
Dostępność: duża ilość
Redakcja naukowa Piotr Żuk
Czy kultura popularna wciąż istnieje jako opozycja kultury elitarnej i niszowej, czy też mamy tylko do czynienia z kulturą jako ogólną, zestandaryzowaną i powszechną praktyką społeczną? Czy kultura popularna jest kanałem do przemycania nowych idei i demaskowania istniejących mechanizmów represji? Jakie są relacje między kulturą popularną a różnymi modelami kultury alternatywnej?
Dostępność: na wyczerpaniu
Przełożyła Maryna Ochab
Zainteresowania kolorem są zupełnie inaczej prowadzone i koncypowane niż te od dawna rodzące się pod piórem historyków lub teoretyków sztuki. Kolor rozumie autor jako pojęcie skupiające w sobie bynajmniej nie jedynie estetyczne przekonania i konotacje, ale przede wszystkim całą gamę społeczno-kulturowych wartości, odniesień i postaw.
Dostępność: brak towaru
Przełożyła Małgorzata Jacyno
Książka Claude’a Jaeglégo jest pod wieloma względami pozycją wyjątkową. Zaproponowany przez autora portret Gilles’a Deleuze’a jest zarazem specyficzną interpretacją ważnych wątków myśli tego wybitnego filozofa. Jest to interpretacja jego wykładów. Autorowi udaje się w fascynujący sposób odtworzyć atmosferę i styl oratorski Deleuze’a.
Dostępność: brak towaru
Przełożyła Agata Grabowska, redakcja naukowa Antoni Sułek
Najsłabszym punktem badań przy użyciu metody sondażowej jest trafne określenie znaczenia udzielonych przez badanych odpowiedzi. Kwestia ta dotyczy zwłaszcza komunikacji publicznej – nacisk kładzie się tam na procenty odpowiedzi, a ich znaczenie często pozostaje niewypowiedziane, niejasne i trudne do uchwycenia.
Dostępność: na wyczerpaniu