


Wojciech Pasko-Porys, Prawo imigracyjne Stanów Zjednoczonych PRODUKT NIEDOSTĘPNY

Prawo imigracyjne Stanów Zjednoczonych; Nielegalne zatrudnienie; Nielegalna imigracja; Loteria wizowa
Dostępność: brak towaru
Wojciech Pasko-Porys, Przesłuchiwanie i wywiad

Autor pisze w swojej książce o objawach kłamstwa w wypowiedziach ludzi i o możliwości ich badania. Jest analitycznym studium obejmującym wiele różnych zagadnień leżących na pograniczu psychologii, kryminalistyki, kryminologii, socjologii, metodologii nauk.
Dostępność: brak towaru
Wojciech Soliński Od Hrabala do Eco. Szkice nie tylko o granicach przekładu

Wojciech Soliński
Od Hrabala do Eco. Szkice nie tylko o granicach przekładu
Bohumila Hrabala i Umberta Eco łączyć może bodaj tylko późny debiut. Obaj weszli w świat literackiej prozy narracyjnej u progu tak zwanego wieku Abrahamowego.
Dostępność: duża ilość
Współczesne oblicza autorytaryzmu

Redakcja naukowa Piotr Żuk
Ćwierć wieku od zmiany systemowej oraz blisko 10 lat od wstąpienia Polski do UE to wystarczający okres, aby się zastanowić, czy zmiany społeczne, kulturowe, polityczne, ekonomiczne wpłynęły na poziom autorytaryzmu społeczeństwa oraz charakter autorytarnych praktyk państwa.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wygrani i przegrani polskiej transformacji

Redakcja naukowa Maria Jarosz
Zmęczone latami wyrzeczeń i oczekiwania na dobrobyt "dla każdego" społeczeństwo polskie wyraźnie redukuje dysonans poznawczy przez przyjęcie bardziej pesymistycznego oglądu rzeczywistości.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wymiar sprawiedliwości w Unii Europejskiej

Podstawowe parametry dla Polski i pozostałych krajów
Redakcja naukowa Andrzej Siemaszko
Autorzy: Beata Gruszczyńska, Roman Kulma, Marek Marczewski, Andrzej Siemaszko
Pod względem liczebności kadry sędziowsko-prokuratorskiej stanowimy w Unii Europejskiej prawdziwe mocarstwo. Z uwagi na to powinniśmy mieć bodaj najsprawniejszy wymiar sprawiedliwości w Unii Europejskiej. Jest on jednak nadal nieefektywny.
Dostępność: na wyczerpaniu
Z dziejów afektu penalnego

Redakcja naukowa Jarosław Utrat-Milecki
Opracowanie Z dziejów afektu penalnego stanowi trzeci tom serii Kultury Penalne. Tom ten ma wprowadzić „głębię” strategiczną do zarysowanego w tomie drugim nowego ujęcia polityki kryminalnej.
Dostępność: na wyczerpaniu
Zaufanie społeczne. Teoria – idee – praktyka PRODUKT NIEDOSTĘPNY

Redakcja naukowa Jan Szymczyk
Autorzy analizują m.in. takie kwestie, jak źródła, determinanty i funkcje zaufania oraz jego związki z kulturą, religijnością i mobilnością społeczną, państwem i społeczeństwem obywatelskim, edukacją i nauką, naznaczaniem społecznym, aktywnością sportową i zjawiskiem komunikacji niewerbalnej (rolą ciała człowieka w interakcjach społecznych).
Dostępność: brak towaru
Zbigniew Skarżyński, Bójka i pobicie w polskim prawie karnym PRODUKT NIEDOSTĘPNY

Dane statystyki policyjno-prokuratorskiej; Środki karne stosowane wobec sprawców; Charakterystyka bójek i pobić; Charakterystyka sprawców bójek i pobić; Charakterystyka osób pokrzywdzonych; Orzecznictwo sądowe
Dostępność: brak towaru
Zbigniew Zaborowski, Osobowość Lecha Wałęsy PRODUKT NIEDOSTĘPNY

Książka ta jest pierwszą w Polsce pracą psychologiczną poświęconą osobowości Lecha Wałęsy — postaci historycznej, symbolu walki o wolność i demokrację. Zajmowali się nim dziennikarze, publicyści, historycy i politolodzy. Dotychczas brakowało w tym gronie przedstawicieli nauk psychologicznych.
Dostępność: brak towaru
Zofia Chyra-Rolicz, Między prywatą a wspólnym dobrem. Stosunek państwa i sił politycznych do spółdzielczości w II i III Rzeczypospolitej

W III Rzeczypospolitej rola spółdzielczości w gospodarce narodowej została znacznie zmarginalizowana. W toczącej się grze różnych interesów tworzone przez pokolenia rodzime „dobro wspólne” nie doczekało się wsparcia i udziału w budowaniu nowej jakości życia społeczeństwa.
Dostępność: na wyczerpaniu
Zofia Kinowska, „Można zakasać rękawy”. Aktywność obywatelska kobiet w środowisku lokalnym PRODUKT NIEDOSTĘPNY

Jakie czynniki wpływają na to, że niektóre kobiety decydują się zakasać rękawy i podjąć wysiłek pracy na rzecz swojej społeczności? Co pomaga, a co przeszkadza takiemu zaangażowaniu, jakie okoliczności sprzyjają, a jakie utrudniają decyzję o rozpoczęciu działalności na rzecz innych? Jaki jest wpływ czynników ponadlokalnych, lokalnych i indywidualnych na sposób obywatelskiego angażowania się kobiet w życie społeczne w środowiskach wiejskich? Jakie wzory zaangażowania obywatelskiego kobiet można zaobserwować w gminach wiejskich położonych w regionach różniących się politycznym dziedzictwem kulturowym?
Dostępność: brak towaru
Życie i zagłada Żydów polskich 1939-1945. Relacje świadków

Wybór i opracowanie Michał Grynberg i Maria Kotowska
Żydzi polscy wyrzucani z domostw, przesiedlani, naznaczeni gwiazdą Dawida, poniżani i opuszczeni przez resztę społeczeństwa, którego tak znaczną przecież i głęboko zakorzenioną część stanowili. Żyd bezbronny i opuszczony, co "tylko oczy ku ku niebu wznosi w daremnej rozpaczy", patrzy na nas z każdej strony pozostawionych wyznań.
Dostępność: brak towaru
Żydowski ruch spółdzielczy w Polsce w pierwszej połowie XX wieku. Ideologia i praktyka społeczna"

Wybór, wstęp i opracowanie Piotr Kendziorek
Pierwsza monografia dotycząca żydowskiego ruchu spółdzielczego i obecności syjonistycznych idei kooperatywnych w Polsce pierwszej połowy XX wieku, a zarazem pierwszy wybór źródeł na ten temat.
Dostępność: na wyczerpaniu