



Producent
Cena
-
od
do
Tożsamość miejsca i ludzi. Gdańszczanie i ich miasto w perspektywie historyczno-socjologicznej PRODUKT NIEDOSTĘPNY

Redakcja naukowa Małgorzata Dymnicka i Zbigniew Opacki
W mieście nad Motławą odbył się Pierwszy Światowy Zjazd Gdańszczan, dzięki któremu mogli się spotkać gdańszczanie rozproszeni po całym świecie. Gdańsk to mała ojczyzna i wspólny dom wszystkich jego obecnych i byłych mieszkańców, niezależnie od miejsca, gdzie teraz mieszkają, języka, którym mówią, czy narodowości, do której przynależą.
Dostępność: brak towaru
Urszula Jarecka, Świat wideoklipu

Książka stanowi znakomity przykład analizy tekstów kulturowych codzienności. Autorka proponuje, aby wideoklip traktować jako nowy gatunek telewizyjny, ale przede wszystkim, jako nowy język, który powstał dzięki doskonałej syntezie muzyki, słowa i obrazu.
Dostępność: brak towaru
Włodzimierz Adam Brodniak, Choroba psychiczna w świadomości społecznej PRODUKT NIEDOSTĘPNY

Autor jest socjologiem medycyny. Zajmuje się badaniami problemów z zakresu socjologii zaburzeń psychicznych, psychiatrii społecznej, w tym samobójstw i uzależnień od substancji psychoaktywnych, praw pacjentów szpitali psychiatrycznych, systemu oparcia społecznego dla osób chorych psychicznie
Dostępność: brak towaru
Wygrani i przegrani polskiej transformacji

Redakcja naukowa Maria Jarosz
Zmęczone latami wyrzeczeń i oczekiwania na dobrobyt "dla każdego" społeczeństwo polskie wyraźnie redukuje dysonans poznawczy przez przyjęcie bardziej pesymistycznego oglądu rzeczywistości.
Dostępność: na wyczerpaniu
Zaufanie społeczne. Teoria – idee – praktyka PRODUKT NIEDOSTĘPNY

Redakcja naukowa Jan Szymczyk
Autorzy analizują m.in. takie kwestie, jak źródła, determinanty i funkcje zaufania oraz jego związki z kulturą, religijnością i mobilnością społeczną, państwem i społeczeństwem obywatelskim, edukacją i nauką, naznaczaniem społecznym, aktywnością sportową i zjawiskiem komunikacji niewerbalnej (rolą ciała człowieka w interakcjach społecznych).
Dostępność: brak towaru
Zofia Kinowska, „Można zakasać rękawy”. Aktywność obywatelska kobiet w środowisku lokalnym PRODUKT NIEDOSTĘPNY

Jakie czynniki wpływają na to, że niektóre kobiety decydują się zakasać rękawy i podjąć wysiłek pracy na rzecz swojej społeczności? Co pomaga, a co przeszkadza takiemu zaangażowaniu, jakie okoliczności sprzyjają, a jakie utrudniają decyzję o rozpoczęciu działalności na rzecz innych? Jaki jest wpływ czynników ponadlokalnych, lokalnych i indywidualnych na sposób obywatelskiego angażowania się kobiet w życie społeczne w środowiskach wiejskich? Jakie wzory zaangażowania obywatelskiego kobiet można zaobserwować w gminach wiejskich położonych w regionach różniących się politycznym dziedzictwem kulturowym?
Dostępność: brak towaru