Książki opatrzone skrótem (ENS) przed autorem lub tytułem prosimy zamawiać i opłacać osobno.
Książki opatrzone skrótem (ENS) przed autorem lub tytułem prosimy zamawiać i opłacać osobno.
Cywilizowanie dzieci? Społeczno-kulturowe badania dzieciństwa w perspektywie teorii Norberta Eliasa
Redakcja naukowa Zofia Boni, Marta Rakoczy
Cywilizowanie dzieci to swoiste projektowanie dzieci za pomocą norm, wzorców i wartości uważanych w określonych momentach kulturowo-historycznych za pożądane.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5 dni
Lucien Karpik
Ekonomia jednostkowości
przełożyła Agnieszka Karpowicz
redakcja naukowa Małgorzata Jacyno
Rzeczy i zjawiska jednostkowe, nieobjęte odpowiednią konceptualizacją i zagubione wśród produktów różnorodnych, muszą pozostawać niewidzialne.
Dostępność: duża ilość
Etnografia to przede wszystkim podróż rozwijająca i formatująca. Właśnie w tym leży sedno perspektywy etnograficznej – to nauka w ruchu.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
Czym właściwie jest opowieść o własnym życiu? Czy rzeczywiście opowiadamy historię życia; innymi słowy, czy opowiadając, mówimy prawdę? Czy prawdą jest, że człowiek „musi” opowiedzieć swoje życie, by mieć poczucie tożsamości, ciągłości, spójności?
Dostępność: na wyczerpaniu
... zakładamy, że istnieją dwie rzeczywistości ‒ rzeczywistość jawna, widoczna, oficjalna, ale pozorna oraz rzeczywistość ukryta, nieformalna, złowroga, ale o wiele bardziej realna i mająca faktyczny wpływ na nasze życie ...
Dostępność: średnia ilość
Edukacja jest dobrem, które leży w zasięgu naszej mocy i za które jesteśmy odpowiedzialni. Jest rzeczą publiczną, jest sprawą, która powinna nas obchodzić, jest częścią naszego wspólnego świata, która domaga się naszej troski.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
W latach 1960-1990 w kapitalizmie dokonała się gruntowna transformacja polegająca na odejściu od wielkich, zintegrowanych struktur na rzecz form organizacyjnych opartych na modelu sieci. Dlaczego tak radykalna zmiana ‒ która wprawdzie oferuje niektórym kategoriom pracowników kreatywność i autonomię, ale jednocześnie zepchnęła całe rzesze ludzi w prekariat ‒ dokonała się bez większego protestu społeczeństwa?
Dostępność: duża ilość
Stéphane Beaud, Michel Pialoux, Powrót do kwestii robotniczej
Przełożyła Katarzyna Marczewska
Redakcja naukowa Małgorzata Jacyno
Klasa robotnicza w takiej postaci, jaka się ukształtowała w XIX wieku — jako „stały punkt odniesienia, centralny problem, zdolny długotrwale mobilizować umysły i serca” — przestała istnieć. Co pozostało z tej „klasy”?
Dostępność: średnia ilość
Książka daje wgląd w życie niewielkiej społeczności mieszkającej w wyodrębnionej przestrzeni, która przez dziesiątki lat w zmieniających się warunkach zewnętrznych wytworzyła własny społeczny mikroświat.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 3 dni