Książki opatrzone skrótem (ENS) przed autorem lub tytułem prosimy zamawiać i opłacać osobno.
Książki opatrzone skrótem (ENS) przed autorem lub tytułem prosimy zamawiać i opłacać osobno.
Książka zawiera szesnaście esejów. Prawie wszystkie poruszają wprost lub pośrednio temat doświadczenia. Doświadczenia doznawanego w życiu wewnętrznym oraz w relacjach międzyludzkich. Wyrażanego w twórczości artystycznej i naukowej, a także w życiu codziennym
Dostępność: brak towaru
Wybór, wstęp i opracowanie Piotr Kendziorek
Pierwsza monografia dotycząca żydowskiego ruchu spółdzielczego i obecności syjonistycznych idei kooperatywnych w Polsce pierwszej połowy XX wieku, a zarazem pierwszy wybór źródeł na ten temat.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wybór i opracowanie Arkadiusz Peisert
Książka przedstawia ewolucję myślową głównych inicjatorów i organizatorów polskiej spółdzielczości mieszkaniowej pierwszej połowy XX wieku – tych którzy chcieli budować „szklane domy”.
Dostępność: na wyczerpaniu
W III Rzeczypospolitej rola spółdzielczości w gospodarce narodowej została znacznie zmarginalizowana. W toczącej się grze różnych interesów tworzone przez pokolenia rodzime „dobro wspólne” nie doczekało się wsparcia i udziału w budowaniu nowej jakości życia społeczeństwa.
Dostępność: na wyczerpaniu
Assisted reproductive technology (ART) because of the interference with the processes occurring in the very stuff of life has raised many problems concerning its medical, ethical, social, economic and legal aspects.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wybór, wprowadzenie i redakcja naukowa Piotr Laskowski
Maria Orsetti ‒ niezwykła, choć zapomniana postać, która wprowadziła do polskiej spółdzielczości perspektywę feministyczną i anarchistyczną. Połączyła działalność spółdzielczą ze śmiałą wizją radykalnej przebudowy świata. Niemal każdy jej tekst jest do dziś aż boleśnie aktualny.
Dostępność: brak towaru
Przełożyła Katarzyna Marczewska
Clemenceau był wybitnym reprezentantem Francji, klasycznym radykałem i republikaninem, ale także klasycznym „postępowcem”, jakich dzisiaj już nie ma. Nikt już aż tak nie wierzy w zbawczą rolę rozwoju cywilizacji i w nieuchronność postępu.
Dostępność: duża ilość
Józef Korycki przez całe dorosłe życie walczył z komunizmem. Nazwany przez Podlasian Janosikiem Podlaskim, rabował sołtysów i innych przedstawicieli peerelowskiej władzy, a pieniądze rozdawał biednym chłopom. Dla peerelowskiego aparatu propagandowego pozostawał zwykłym bandytą.
Dostępność: na wyczerpaniu
Dziecięce doświadczenia ADHD. Etnografia spornej jednostki diagnostycznej, t.1
Nawet tak oklepany medialnie temat, jak nadpobudliwe dzieci, może ukazać swoje nieznane oblicze. Jest to zasługa głównie drobiazgowej pracy etnograficznej, która ujawniła nieznane aspekty życia z ADHD.
Dziecięce doświadczenia ADHD. Etnografia spornej jednostki diagnostycznej. Książka dla dzieci, t.2
W trakcie badań Autorka spędzała czas z dziećmi, które spotkały się z pojęciem ADHD używanym w odniesieniu do nich samych, i z ich rodzinami, uczestniczyła w lekcjach szkolnych i wizytach lekarskich, by móc opisać, jak dzieci te żyją na co dzień, jak one same i osoby, które się nimi opiekują, rozumieją ADHD.
Dostępność: duża ilość