Producent
Cena
-
od
do
Bruno Latour Zamieszkać na Ziemi
Bruno Latour
Zamieszkać na Ziemi
Żyjemy na warstwie patyny, na pokrywającej glob ziemski cienkiej skórce grubości kilku kilometrów, nazywanej przez niektórych naukowców „strefą krytyczną”.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Raymond Boudon, Efekt odwrócenia. Niezamierzone skutki działań społecznych PRODUKT NIEDOSTĘPNY
Przełożyła Agnieszka Karpowicz
Głównym wątkiem książki Raymonda Boudona są niezamierzone skutki działań ludzkich, efekt odwrócenia, a więc sytuacje, w których działania indywidualnych aktorów, kierujących się racjonalnymi motywami i przesłankami, prowadzą do skutków przez nich nie zamierzonych, nieprzewidzianych, nie planowanych, niekiedy wręcz przeciwstawnych i niepożądanych.
Dostępność: brak towaru
Alain Touraine, Po kryzysie
Przełożył Marcin Frybes
Kryzys pierwszej dekady XXI w. ujawnił się wprawdzie w obszarze gospodarki, jednak nie ogranicza się do zjawisk natury ekonomicznej. Ma wymiar społeczny, polityczny, kulturowy. Tylko socjologia może ukazać te pozaekonomiczne aspekty kryzysu, niezwykle istotne do jego objaśnienia.
Dostępność: na wyczerpaniu
Bruno Latour, Nigdy nie byliśmy nowocześni. Studium z antropologii symetrycznej - PRODUKT NIEDOSTĘPNY
Przełożył Maciej Gdula
Przedmiotem książki jest techniczno-materialny wymiar naszej cywilizacji ujęty z perspektywy znaczenia, jakie w myśleniu technologicznym odgrywają najbardziej nawet abstrakcyjne teorie naukowe i kulturowo zakotwiczone przekonania z obszaru wiedzy potocznej.
Dostępność: brak towaru
Dwa życia Ludwika Gumplowicza. Wybór tekstów
Wybór, opracowanie i wprowadzenie Jan Surman i Gerald Mozetič
Warto dbać o to, aby wybitni i uznani w świecie uczeni, wyraźnie przyznający się do polskości, byli stale obecni w dyskursie publicznym, zarówno w Polsce, jak i poza nią. Autorzy wyboru w przekonywający sposób przypominają krótko znaczenie Gumplowicza dla socjologii w ogóle, a także jego znaczenie dla kultury polskiej na przełomie XIX i XX wieku, zamieścili w tomie przede wszystkim mniej znane czytelnikowi polskiemu utwory Gumplowicza.
Dostępność: średnia ilość
Émile Durkheim, Samobójstwo. Studium z socjologii PRODUKT NIEDOSTĘPNY
Przełożył Krzysztof Wakar, redakcja naukowa Elżbieta Tarkowska
Samobójstwo, dzieło z 1897 roku, należy do wielkiej klasyki socjologii. Durkheim odkrył, że natężenie samobójstw zależy od stanu więzi społecznych, integracji i kontroli społecznej. Wykazał, że nawet akt tak osobisty, jak samobójstwo, ostateczne odejście jednostki ze społeczeństwa, jest uwarunkowany społecznie.
Dostępność: brak towaru
Georg Simmel, Pisma socjologiczne PRODUKT NIEDOSTĘPNY
Wybór, opracowanie i wprowadzenie Heinz-Jürgen Dahme i Ottheim Rammsted,
wstęp do wydania polskiego Jerzy Szacki, przełożyła Małgorzata Łukasiewicz
Niniejszy zbiór tekstów ma udostępnić szerszej publiczności socjologiczne dzieło Simmla. Wybór uwzględnia nieznane teksty z kręgu prac socjologicznych, ale stara się też – przedstawiając teksty już znane – pokazać Simmla-teoretyka społeczeństwa, tak jak się przedstawia w pracach z teorii społecznego zróżnicowania i analizach nowoczesności.
Dostępność: brak towaru
Hans Joas, Powstawanie wartości PRODUKT NIEDOSTĘPNY
Przełożył Michał Kaczmarczyk
Czym właściwie jest wartość oraz na czym polega relacja między wartościami a przywiązaniem do wartości? Czy pojęcie wartości jest pojęciem filozoficznym w ogóle możliwym dziś jeszcze do zaakceptowania, czy też może publiczna dyskusja o wartościach jest beznadziejnie staromodna i nieadekwatna do stanu współczesnej świadomości filozoficznej?
Dostępność: brak towaru
Marie Jahoda, Paul Lazarsfeld, Hans Zeisel, Bezrobotni Marienthalu
Przełożył Robert Marszałek, redakcja naukowa i posłowie Antoni Sułek
Bezrobotni Marienthalu, książka z 1933 roku, to klasyka badań nad bezrobociem. Zawiera wyniki badań w Marienthalu pod Wiedniem, osadzie fabrycznej porażonej całkowitym bezrobociem. Autorzy odkryli niszczący wpływ utraty pracy na życie i osobowość bezrobotnych oraz na wspólnotę lokalną.
Dostępność: brak towaru
Pierre Bourdieu, Medytacje pascaliańskie PRODUKT NIEDOSTĘPNY
Przełożył Krzysztof Wakar
Świat społeczny byłby lepiej poznany, a naukowe wypowiedzi na jego temat bardziej zrozumiałe, gdybyśmy mogli się przekonać, że niewiele jest przedmiotów trudniejszych do poznania. Sytuacja socjologa staje się paradoksalna, niekiedy zaś niemożliwa do zniesienia ze względu na to, że jest otoczony ludźmi, którzy albo ignorują świat społeczny i o nim nie mówią, albo są nim zaniepokojeni i niekiedy mówią o nim dużo, niewiele o nim wiedząc.
Dostępność: brak towaru
Pierre Bourdieu, Męska dominacja PRODUKT NIEDOSTĘPNY
Przełożyła Lucyna Kopciewicz
Męska dominacja jest tak głęboko zakorzeniona w naszej nieświadomości, że prawie nie dostrzegamy jej przejawów. Jest z taką siłą wpisana w nasze oczekiwania, że nie potrafimy jej zakwestionować. Odkrycie trwałości męskiej dominacji zmusza do zmiany nawykowego sposobu problematyzowania tego zagadnienia.
Dostępność: brak towaru
Stefan Czarnowski, Listy do Henri Huberta i Marcela Maussa (1905-1937); Lettres à Henri Hubert et à Marcel Mauss (1905-1937)
Redakcja naukowa Kornelia Kończal & Joanna Wawrzyniak
Wydanie dwujęzyczne! Listy w oryginale francuskim i w przekładzie, opatrzone wyczerpującymi przypisami i znakomitym posłowiem. Ilustracje, w tym portrety bohaterów i faksymile listów.
Dostępność: średnia ilość