Producent
Cena
-
od
do
Dzieci z nie-miejsc. Kiedy doświadczenie staje się opowieścią. T-1 i 2 Redakcja naukowa Anna Witeska-Młynarczyk, Ewa Maciejewska-Mroczek, Anna Krawczak
Książka powstała w efekcie badań naukowych dotyczących rodzin adopcyjnych i zastępczych. W takich rodzinach wychowują się dzieci, które nie mogą mieszkać ze swoimi pierwszymi, biologicznymi rodzinami; tymi, w których przyszły na świat.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 3 dni
Cywilizowanie dzieci? Społeczno-kulturowe badania dzieciństwa w perspektywie teorii Norberta Eliasa Redakcja naukowa Zofia Boni, Marta Rakoczy
Cywilizowanie dzieci? Społeczno-kulturowe badania dzieciństwa w perspektywie teorii Norberta Eliasa
Redakcja naukowa Zofia Boni, Marta Rakoczy
Cywilizowanie dzieci to swoiste projektowanie dzieci za pomocą norm, wzorców i wartości uważanych w określonych momentach kulturowo-historycznych za pożądane.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5 dni
Zespół Turnera. Głosy i doświadczenia. t.1. Książka dla dzieci, t.2
Redakcja naukowa Ewa Maciejewska-Mroczek, Magdalena Radkowska-Walkowicz, Maria Reimann
Zespół Turnera. Głosy i doświadczenia, t.1
Autorki przedstawiają analizę społecznego konstruowania kobiecości, „idealnego” obrazu ciała, ról przypisanych do płci, znaczenia macierzyństwa, pokazują, kiedy te dominujące konstrukcje mają znaczenie, a kiedy są podważane.
Magdalena Radkowska-Walkowicz, Maria Reimann
Zespół Turnera. Głosy i doświadczenia Książka dla dzieci, t.2
W naszej książce zajmujemy się tym, jak kobietom z zespołem Turnera, o których można powiedzieć, że stanowią jakąś mniejszość, żyje się w naszej kulturze, czyli w Polsce na początku XXI wieku.
T.1 i T.2 sprzedawane w komplecie
Dostępność: duża ilość
Anna Witeska-Młynarczyk, Dziecięce doświadczenia ADHD. t.1-2. Etnografia spornej jednostki diagnostycznej
Dziecięce doświadczenia ADHD. Etnografia spornej jednostki diagnostycznej, t.1
Nawet tak oklepany medialnie temat, jak nadpobudliwe dzieci, może ukazać swoje nieznane oblicze. Jest to zasługa głównie drobiazgowej pracy etnograficznej, która ujawniła nieznane aspekty życia z ADHD.
Dziecięce doświadczenia ADHD. Etnografia spornej jednostki diagnostycznej. Książka dla dzieci, t.2
W trakcie badań Autorka spędzała czas z dziećmi, które spotkały się z pojęciem ADHD używanym w odniesieniu do nich samych, i z ich rodzinami, uczestniczyła w lekcjach szkolnych i wizytach lekarskich, by móc opisać, jak dzieci te żyją na co dzień, jak one same i osoby, które się nimi opiekują, rozumieją ADHD.
Dostępność: duża ilość
Antropologia psychiatrii dzieci i młodzieży. Wybór tekstów PRODUKT NIEDOSTĘPNY
Redakcja naukowa Anna Witeska-Młynarczyk
Neurotechnologie, farmaceutyki, wiedza i praktyka psychiatryczna są coraz częściej obecne w życiu dzieci, młodzieży i ich rodzin. To, w jaki sposób zmieniają one ludzkie życie, relacje i tożsamości, staje się też tematem badań antropologicznych i socjologicznych.
Dostępność: brak towaru
Dzieci i zdrowie. Wstęp do childhood studies , t.1, Książka dla dzieci , t.2 PRODUKT NIEDOSTĘPNY
Redakcja naukowa Magdalena Radkowska-Walkowicz i Maria Reimann
Dzieci i zdrowie. Wstęp do childhood studies, t.1
Kiedy rozmawiamy z dziećmi o zdrowiu, rozmawiamy o czymś więcej niż ciało, choroba, kondycja fizyczna. Próbując usłyszeć i zrozumieć to, co o zdrowiu mówią dzieci, uzyskujemy dostęp do ich sposobu rozumienia świata.
Magdalena Radkowska-Walkowicz i Maria Reimann
Dzieci i zdrowie. Wstęp do childhood studies. Książka dla dzieci, t.2
Chcąc przekazać dzieciom, w jaki sposób zostały zrozumiane ich opowieści, autorki stworzyły wersję dla dzieci książki, która pierwotnie została przeznaczona dla dorosłych. A dzieci ją zilustrowały.
T.1 i T.2 sprzedawane w komplecie
Dostępność: brak towaru
Dziecko — in vitro — społeczeństwo. Ujęcie interdyscyplinarne - PRODUKT NIEDOSTĘPNY
Redakcja naukowa Anna Krawczak, Ewa Maciejewska-Mroczek, Magdalena Radkowska-Walkowicz
Co to znaczy być „dzieckiem z in vitro”? Jak to jest nim być we współczesnej Polsce? Czy taki sposób poczęcia ma znaczenie? Autorki tekstów udzieliły głosu najbardziej zainteresowanym – dzieciom urodzonym dzięki in vitro, ich rodzinom, osobom niepłodnym, osobom starającym się o dziecko (kobietom i mężczyznom).
Dostępność: brak towaru
Marta Rakoczy, Polityki pisma. Szkice plenerowe z pajdocentrycznej nowoczesności PRODUKT NIEDOSTĘPNY
Czy można mówić, że dysleksja ma negatywny wpływ na rozwój intelektualny, skoro prawdopodobnie cechowała takich „geniuszy z oślej ławki”, jak Andersen, Edison, Mickiewicz, Einstein czy Churchill? Jak zabawki edukacyjne realizują różne wymiary polityki pisma, nawet wówczas gdy pozornie dotyczą dzieci nie poddanych jeszcze „właściwemu” treningowi alfabetyzacji? Czy tendencje kontrtekstowe i kontrpiśmienne prowadzą do porzucenia idei tekstu jako formy reprezentacji doświadczenia na rzecz alternatywnych form ekspresji?
Dostępność: brak towaru