Producent
Cena
-
od
do
(ENS) Wojciech Chudy, Refleksje Heglowskie na początek trzeciego tysiąclecia, seria TERMINUS, t. 59
Opracowała Mirosława Chuda
Książka Wojciecha Chudego jest zbiorem tekstów zmarłego przed trzema laty lubelskiego filozofa, który w swoich pracach systematycznie wracał do Hegla w przekonaniu, że zrozumienie miejsca jego koncepcji w nowożytnym (pokartezjańskim) nurcie filozofii...
Dostępność: na wyczerpaniu
Alain Touraine, Po kryzysie
Przełożył Marcin Frybes
Kryzys pierwszej dekady XXI w. ujawnił się wprawdzie w obszarze gospodarki, jednak nie ogranicza się do zjawisk natury ekonomicznej. Ma wymiar społeczny, polityczny, kulturowy. Tylko socjologia może ukazać te pozaekonomiczne aspekty kryzysu, niezwykle istotne do jego objaśnienia.
Dostępność: na wyczerpaniu
Andrzej Siemaszko, Kogo biją, komu kradną. Przestępczość nierejestrowana w Polsce i na świecie PRODUKT NIEDOSTĘPNY
Profesor Andrzej Siemaszko zajmuje się problematyką teorii kryminologicznych, badaniem przestępczości nie ujawnionej oraz funkcjonowaniem wymiaru sprawiedliwości; interesuje się również wpływem zmian społecznych na dewiację oraz przestępczością gospodarczą.
Dostępność: brak towaru
Anna Witeska-Młynarczyk, Dziecięce doświadczenia ADHD. t.1-2. Etnografia spornej jednostki diagnostycznej
Dziecięce doświadczenia ADHD. Etnografia spornej jednostki diagnostycznej, t.1
Nawet tak oklepany medialnie temat, jak nadpobudliwe dzieci, może ukazać swoje nieznane oblicze. Jest to zasługa głównie drobiazgowej pracy etnograficznej, która ujawniła nieznane aspekty życia z ADHD.
Dziecięce doświadczenia ADHD. Etnografia spornej jednostki diagnostycznej. Książka dla dzieci, t.2
W trakcie badań Autorka spędzała czas z dziećmi, które spotkały się z pojęciem ADHD używanym w odniesieniu do nich samych, i z ich rodzinami, uczestniczyła w lekcjach szkolnych i wizytach lekarskich, by móc opisać, jak dzieci te żyją na co dzień, jak one same i osoby, które się nimi opiekują, rozumieją ADHD.
Dostępność: duża ilość
Antropologia psychiatrii dzieci i młodzieży. Wybór tekstów PRODUKT NIEDOSTĘPNY
Redakcja naukowa Anna Witeska-Młynarczyk
Neurotechnologie, farmaceutyki, wiedza i praktyka psychiatryczna są coraz częściej obecne w życiu dzieci, młodzieży i ich rodzin. To, w jaki sposób zmieniają one ludzkie życie, relacje i tożsamości, staje się też tematem badań antropologicznych i socjologicznych.
Dostępność: brak towaru
Atlas przestępczości w Polsce 2 PRODUKT NIEDOSTĘPNY
Redakcja naukowa Andrzej Siemaszko
Ze Wstępu: Nowe, znacznie obszerniejsze wydanie Atlasu różni się zasadniczo od poprzedniego. (...) prezentujemy dane z lat 1989 - 1997(6), jedynie wyjątkowo zestawienia liczbowe i wykresy odnoszą się do lat 1970 - 1997 (...) Wśród wielu różnic - w po...
Dostępność: brak towaru
Atlas przestępczości w Polsce 3 PRODUKT NIEDOSTĘPNY
Redakcja naukowa Andrzej Siemaszko
Międzynarodowe badania ofiar przestępstw (ICVS), Międzynarodowe statystyki przestępczości (MSP), Wydatki resortu sprawiedliwości, zakłady karne. Seria: Książki Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości Rok wydania: 2003 Liczba stron: 267 Format książki: 200 ...
Dostępność: brak towaru
Atlas przestępczości w Polsce 4 PRODUKT NIEDOSTĘPNY
Autorzy: Andrzej Siemaszko, Beata Gruszczyńska, Marek Marczewski, redakcja naukowa Andrzej Siemaszko
Wprawdzie lepsze jest wrogiem dobrego, nie sposób było jednak zastosować się do tej użytecznej maksymy przy konstrukcji czwartej edycji Atlasu przestępczości w Polsce .Różni się więc on znacznie od poprzednich (ukazały się one odpowiednio w latach 1994, 1999 i 2003) pod względem zarówno układu, jak i objętości.
Dostępność: brak towaru
Atlas przestępczości w Polsce 5 - PRODUKT NIEDOSTĘPNY
Autorzy: Andrzej Siemaszko, Beata Gruszczyńska, Marek Marczewski, redakcja naukowa Andrzej Siemaszko
Czy kryminologom grozi bezrobocie? Nie sądzę, niestety. Mam bowiem nieodparte wrażenie, że działalność przestępcza przenosi się stopniowo ze sfery realnej do wirtualnej, gdzie możliwości wydają się wręcz nieograniczone (często jeszcze nawet nie do końca zidentyfikowane, nie wspominając już o reakcji prawnokarnej), ryzyko zaś — minimalne. Sieć zapewnia anonimowość — to truizm. Lecz właśnie w realnym lub wyimaginowanym poczuciu anonimowości (ergo — bezkarności) działa cała rzesza oszustów internetowych, liczba zaś ofiar sięga niekiedy kilkudziesięciu lub nawet kilkuset tysięcy.
Dostępność: brak towaru
Bruno Latour, Nigdy nie byliśmy nowocześni. Studium z antropologii symetrycznej - PRODUKT NIEDOSTĘPNY
Przełożył Maciej Gdula
Przedmiotem książki jest techniczno-materialny wymiar naszej cywilizacji ujęty z perspektywy znaczenia, jakie w myśleniu technologicznym odgrywają najbardziej nawet abstrakcyjne teorie naukowe i kulturowo zakotwiczone przekonania z obszaru wiedzy potocznej.
Dostępność: brak towaru
Crime and Law Enforcement In Poland on the Threshold of the 21st Century PRODUKT NIEDOSTĘPNY
Edited by Andrzej Siemaszko
This publication aims to familiarise foreign readers with, first, issues related to crime and the control of crime in Poland, and, sec-ond, the challenges facing the country's law enforcement and justice system in the broad sense of the term.
Dostępność: brak towaru
Dariusz Stola, Nadzieja i zagłada. Ignacy Schwarzbart – żydowski przedstawiciel w Radzie Narodowej RP (1940-1945) PRODUKT NIEDOSTĘPNY
Ignacy Schwarzbart, przywódca syjonistyczny i poseł na Sejm z Krakowa, pełnił podczas wojny rolę żydowskiego przedstawiciela w Radzie Narodowej przy polskim rządzie na uchodźstwie. W pierwszych latach wojny Rada stała się forum ożywionej dyskusji na temat niedawnej przeszłości i pożądanej przyszłości stosunków polsko-żydowskich.
Dostępność: brak towaru
David Howarth, Dyskurs PRODUKT NIEDOSTĘPNY
Przełożyła Anna Gąsior-Niemiec
Celem tej książki jest przedstawienie i objaśnienie niektórych koncepcji dyskursu stosowanych w naukach społecznych. Autor skupia się w niej zwłaszcza na koncepcjach strukturalistycznych, poststrukturalistycznych i postmarksistowskich, wysuwając na pierwszy plan model analiz społecznych i politycznych, który wywodzi się z teorii dyskursu autorstwa Ernesta Laclau i Chantal Mouffe.
Dostępność: brak towaru
Dirk Kaesler, Weber. Życie i dzieło
Przełożyła Sława Lisiecka
Podręcznik zawiera biografię Webera oraz historię jego dzieła – omawia najważniejsze prace z zakresu historii gospodarczej i społecznej starożytności i średniowiecza, studia dotyczące ustroju społecznego i gospodarczego Niemiec wilhelmińskich, pisma z socjologii religii, aparat pojęciowy i strukturę Gospodarki i społeczeństwa, główne koncepcje metodologiczne, a wreszcie charakteryzuje pozycję, jaką zdobył Weber w nauce za życia oraz nieprzemijające znaczenie jego dorobku dla rozwoju myśli socjologicznej.
Dostępność: średnia ilość
Dwa życia Ludwika Gumplowicza. Wybór tekstów
Wybór, opracowanie i wprowadzenie Jan Surman i Gerald Mozetič
Warto dbać o to, aby wybitni i uznani w świecie uczeni, wyraźnie przyznający się do polskości, byli stale obecni w dyskursie publicznym, zarówno w Polsce, jak i poza nią. Autorzy wyboru w przekonywający sposób przypominają krótko znaczenie Gumplowicza dla socjologii w ogóle, a także jego znaczenie dla kultury polskiej na przełomie XIX i XX wieku, zamieścili w tomie przede wszystkim mniej znane czytelnikowi polskiemu utwory Gumplowicza.
Dostępność: średnia ilość
Dzieci i zdrowie. Wstęp do childhood studies , t.1, Książka dla dzieci , t.2 PRODUKT NIEDOSTĘPNY
Redakcja naukowa Magdalena Radkowska-Walkowicz i Maria Reimann
Dzieci i zdrowie. Wstęp do childhood studies, t.1
Kiedy rozmawiamy z dziećmi o zdrowiu, rozmawiamy o czymś więcej niż ciało, choroba, kondycja fizyczna. Próbując usłyszeć i zrozumieć to, co o zdrowiu mówią dzieci, uzyskujemy dostęp do ich sposobu rozumienia świata.
Magdalena Radkowska-Walkowicz i Maria Reimann
Dzieci i zdrowie. Wstęp do childhood studies. Książka dla dzieci, t.2
Chcąc przekazać dzieciom, w jaki sposób zostały zrozumiane ich opowieści, autorki stworzyły wersję dla dzieci książki, która pierwotnie została przeznaczona dla dorosłych. A dzieci ją zilustrowały.
T.1 i T.2 sprzedawane w komplecie
Dostępność: brak towaru
Dziecko — in vitro — społeczeństwo. Ujęcie interdyscyplinarne - PRODUKT NIEDOSTĘPNY
Redakcja naukowa Anna Krawczak, Ewa Maciejewska-Mroczek, Magdalena Radkowska-Walkowicz
Co to znaczy być „dzieckiem z in vitro”? Jak to jest nim być we współczesnej Polsce? Czy taki sposób poczęcia ma znaczenie? Autorki tekstów udzieliły głosu najbardziej zainteresowanym – dzieciom urodzonym dzięki in vitro, ich rodzinom, osobom niepłodnym, osobom starającym się o dziecko (kobietom i mężczyznom).
Dostępność: brak towaru
Émile Durkheim, Samobójstwo. Studium z socjologii PRODUKT NIEDOSTĘPNY
Przełożył Krzysztof Wakar, redakcja naukowa Elżbieta Tarkowska
Samobójstwo, dzieło z 1897 roku, należy do wielkiej klasyki socjologii. Durkheim odkrył, że natężenie samobójstw zależy od stanu więzi społecznych, integracji i kontroli społecznej. Wykazał, że nawet akt tak osobisty, jak samobójstwo, ostateczne odejście jednostki ze społeczeństwa, jest uwarunkowany społecznie.
Dostępność: brak towaru